На жаль, за обраними вами параметрами не знайдено жодного товару.
Спробуйте змінити критерії фільтрації.
АЛФАВІТНИЙ ВКАЗІВНИК
Свічка розжарювання, вона ж калільна або свічка накалу, — важливий елемент для авто з дизельним мотором, що забезпечує холодний запуск двигуна. Цей електричний прилад відповідає за підігрів робочої камери до досягнення температури, необхідної для якісного та повного згоряння палива в циліндрах.
Відомо, що принцип роботи автомобільного мотора, розробленого Рудольфом Дизелем і названого на його честь, сильно відрізняється від принципу бензинового двигуна внутрішнього згоряння. Якщо в циліндрах ДВЗ, що працюють на бензині і (або) зрідженому газі, робоча суміш займається від іскри, яку видає система запалювання, то в дизельному двигуні замість цього відбувається стиснення повітря і палива в камері поршнем.
За рахунок законів фізики температура при цьому суттєво підвищується, досягаючи необхідної для займання і подальшого вибуху, енергія якого рухає поршень у зворотному напрямку. Він обертає колінчастий вал — двигун працює. Але в холодну пору року температури всередині мотора буває недостатньо для нагріву паливної суміші і, як наслідок, — холодного запуску мотора. Саме тому про несправність свічок розжарювання дизеля більшість водіїв дізнається з настанням зими.
Підбирати калільні свічки необхідно відповідно до параметрів двигуна, враховуючи рекомендації заводу-виробника автомобіля. Простіше і правильніше вибирати вироби не за ціною, а за VIN-кодом автомобіля. Але якщо такої можливості немає (наприклад, встановлений дизельний мотор від іншої моделі або марки), можна спробувати зробити це самостійно. При підборі свічок розжарювання потрібно враховувати:
Якщо є можливість, бажано порівняти свічку накалу, вже встановлену і успішно працюючу в ДВЗ, з передбачуваним варіантом її заміни.
Крім видовженої циліндричної форми, вироби для дизеля мало чим нагадують бензинові. У свічок накалу немає електродів, вони не видають іскри, їм не потрібна система генерування високовольтної напруги — вони використовують напругу бортової мережі — від 6 до 24 вольт залежно від типу автомобіля. Дизельні свічки більше схожі на деталі для котлів чи печей, оскільки теж є нагрівальним приладом і оснащені всередині ТЕНом.
За матеріалом, з якого він виготовлений, можна визначити, до якого з двох типів належать свічки накалу:
При виготовленні калільних свічок враховуються властивості матеріалів. Метал має великий опір, зате кераміка стійкіша до перепадів температур, що дозволяє використовувати для нагріву більш потужні струми. Керамічні свічки можуть розігріти камеру всього за дві секунди і запустити дизельний двигун без тривалого очікування. У найперших свічок накалу процес нагріву тривав понад 3 хвилини.
Свічки накалу поділяються на два види:
У першому випадку спіраль встановлюється без захисного чохла і розташовується в камері так, щоб струмінь палива потрапляв на її розжарену ділянку. У другому вона знаходиться всередині оболонки, заповненої ізолятором, що має високу теплопровідність.
Крім того, існує кілька видів сучасних багатофункціональних дизельних свічок розжарювання:
Окрім нагрівальної спіралі та ізоляції, калільні свічки складаються з таких елементів:
Сучасні свічки накалу додатково оснащені датчиком тиску для контролю процесу згоряння палива, тому містять його плату зі схемою та діафрагму.
Термін служби дизельних свічок досить великий — навіть найпростіші моделі з низькою вартістю працюють не менше 50–80 тис. км пробігу, а деякі преміальні «ходять» по 200 000 км і більше. Як такого інтервалу заміни свічок накалу не передбачено, їх змінюють у міру виходу з ладу. Фахівці радять проводити перевірку заздалегідь, не чекаючи холодів і пов'язаних з ними проблем.
Існує два методи перевірки:
Другий спосіб легший і кращий. Потрібно лише підключити до свічки тестер у режимі омметра, плюсовий контакт приєднати до контакту на її корпусі, мінусовий — до «маси» автомобіля. У робочої свічки опір буде досить низьким, у тієї, що вийшла з ладу, — прагнутиме до нескінченності.
У зв'язку з довгим терміном експлуатації приладів самостійний демонтаж їх може бути проблематичним. Корпус свічки часто намертво закисає в різьбовому отворі, а при спробі відкручування ламається. Для виконання робіт, пов'язаних із заміною або перевіркою свічок розжарювання, краще звернутися до кваліфікованого СТО.
Змінювати їх необхідно комплектом, навіть якщо з ладу вийшли не всі. Купити свічки накалу на будь-який автомобіль за розумними цінами можна в інтернет-магазині ROOLER. Клієнти замовляють товари онлайн або по телефону. Доступна доставка по всій Україні.
ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ