Чисте лобове скло — це не лише презентабельний зовнішній вигляд автомобіля, але й важливий фактор, від якого залежить безпека у процесі їзди. Навіть невеликі забруднення обмежують огляд і створюють додаткове навантаження на очі, відволікають від ситуації на дорозі.
Для підтримки чистоти вітрового скла звичайної води недостатньо. Вона не зможе розчинити дрібні частинки оливи, вихлопних газів та нагару. У найкращому разі забруднення будуть розмазані по склу. Для цього слід використовувати спеціальні рідини — склоочисники. Їх заливають у бачок системи омивання, що розташований під капотом.
Слід зазначити, що звичайна вода або змішана з побутовими миючими засобами для цих цілей теж не підходить. По-перше, проточна вода містить солі, які можуть забити форсунки. По-друге, засоби побутової хімії не розраховані на усунення автомобільних забруднень. Вуглецево-грязева плівка змивається лише спеціальною автохімією.
До складу омивача лобового скла входять компоненти, які захищають всю омивальну систему від корозії та патогенної мікрофлори. Такі засоби сприяють ефективному очищенню автоскла:
Крім того, омивачі забезпечують захист щіток склоочисника та поверхні скла від зносу.
У продажу зустрічаються різні види склоочисників.
Виробники класифікують рідини для омивача скла на літні та зимові. Вони відрізняються температурою кристалізації. Вимоги до літніх засобів: вони повинні добре очищати автоскло від забруднень та розводів. До зимових склоочисників вимоги вищі. Вони повинні залишатися в рідкому стані, коли температура опускається нижче за нуль.
Омивачі скла можна розділити на три типи:
Сухі склоомивачі є таблеткою, яку потрібно розчинити у воді. Її можна додати в бачок відразу або заздалегідь розчинити в якійсь ємності. Підготовлена таким чином суміш не замерзає на морозі та забезпечує якісне очищення скла.
Готові рідини реалізуються у ємностях різного об'єму. Їх можна одразу заливати в бачок. Концентрати за вартістю дорожчі, але в перспективі вони вигідніші. Такі засоби вимагають попереднього розведення водою: на упаковці конкретного виробника вказуються пропорції.
Якщо інформації про тип рідини немає на упаковці, визначити тип склоочисника можна за температури замерзання. Діапазон від -12 °С до -30 °С мають рідини вже готові до застосування. Якщо вказано, що засіб замерзає при температурі нижче -30 °С, перед вами концентрат.
Формули омивача скла виконані на водній основі, в якій розчинені різні компоненти. Вода в склоочисниках використовується дистильована. Це необхідно для того, щоб форсунки омивальної системи не забивалися вапняним нальотом.
Основний інгредієнт, який забезпечує стійкість до низьких температур — спирт. У літніх засобах найчастіше застосовується етиловий спирт, у зимових — ізопропіловий. Концентрація може змінюватись від 25% до 75%.
Миючі властивості забезпечують ПАР (поверхнево-активні речовини). Для ефективного очищення автоскла достатньо 1%.
Для запобігання кристалізації до омивача додають етилен- або пропіленгліколь. Ці речовини забезпечують в'язкість при зниженні температури повітря.
В якості додаткових інгредієнтів у склоочисники додають барвники. Це допомагає водіям не плутати автохімію у процесі застосування. Для нейтралізації різкого запаху спирту або ацетону, до їх складу можуть бути додані ароматизатори. Можна вибрати продукцію із запахом дині, кавуна, чорниці та іншими ароматами.
Перед настанням холодного сезону важливо провести ревізію всіх технічних рідин, що застосовуються для авто, та замінити літні варіанти на зимові. Часто водії забувають це зробити своєчасно. В результаті осінні заморозки призводять до різних поломок та зайвих витрат. При замерзанні вода розширюється, у результаті може пошкодитися насос, шланги, сполучні елементи, форсунки. Тому потрібно завбачливо злити літню омивайку у вересні-жовтні та використовувати зимову.
При заміні рідини слід прокачати всю систему. Особливо якщо в автомобілі передбачена опція омивання фар та заднього скла. Справа в тому, що всередині довгих трубок та форсунок системи може залишитися літня рідина, яка може призвести до поломок на морозі. Прокачування потрібно продовжувати до тих пір, поки з форсунок не почне розприскуватися зимовий склад. На всю процедуру може піти до 1,5 л засобу.
Через інтернет-магазин ROOLER можна замовити будь-яку автохімію. Для зручності скористайтесь фільтрами, щоб відсортувати позиції за ціною, виробником, ароматичними добавками. В наявності рідини для очищення скла в ємностях від 0,5 до 5 л.
Всі товари — це якісна продукція перевірених виробників. Надаються зручні форми оплати: готівкою при самовивезенні, післяплатою під час отримання, банківськими картами онлайн. Доставка по Україні здійснюється оперативно, зручним для вас перевізником. Якщо зручно, можете відвідати точки самовивезення та забрати товари самостійно.
ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ